OGRODZENIA, BALUSTRADY, BRAMY – ART-MET

KOWALSTWO PRZEMYSŁOWE I ARTYSTYCZNE – SMOLNICA I GLIWICE

Pracę nad stworzeniem niepowtarzalnej marki, jaką niewątpliwie jest w tej chwili nasza firma ART-MET, rozpoczęliśmy w 1991 roku w Smolnicy, niewielkiej wiosce niedaleko Gliwic. W samych Gliwicach, przy ulicy Daszyńskiego, znajduje się nasz salon sprzedaży, w którym można podziwiać znaczną część naszego asortymentu.

OGRODZENIA KUTE

Szczególnym powodzeniem wśród klientów cieszą się oferowane przez nas systemy ogrodzeniowe: ogrodzenia, kute bramy przesuwne i finezyjnie zdobione furtki. Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny, idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb grodzonego terenu system ogrodzeniowy, przygotujemy całkowicie oryginalny i bezpłatny projekt w programie Auto CAD. Będziesz mógł systematycznie zmieniać poszczególne elementy oraz modyfikować generalną koncepcję powstającego projektu. Murarz na podstawie przekazanego projektu wyznaczy położenie niezbędnych słupków i murków klinkierowych. Jeśli nie wybrałeś jeszcze odpowiedniej firmy murarskiej możemy polecić współpracujący z nami od wielu lat, zakład godny zaufania. Powstały w porozumieniu z Tobą projekt będzie podstawą naszej dalszej pracy obejmującej realizację oraz montaż. Dostarczamy wyrafinowanych i niepowtarzalnych, a jednocześnie niezwykle trwałych kutych systemów grodzeniowych, które zwiększą bezpieczeństwo twojego domu, uczynią go bardziej atrakcyjnym i prestiżowym.

WYPOSAŻENIE OGRODU, STALOWE MEBLE

Wykorzystywana przez nas technika pozwala tworzyć niezwykle trwałe, odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, przeznaczone do użytku zewnętrznego produkty kute: ogrodzenia, bramy, kraty, furtki, poręcze, balustrady i stalowe kwietniki podokienne. Precyzja wszystkich naszych realizacji, pozwala nam zaproponować liczne rozwiązania do domu: kute stoliki, stalowe krzesła, etażerki, garderoby, stojące i wiszące wieszaki, łóżka.

SYSTEM ELEMENTÓW KUTYCH

W toku wieloletniej pracy stworzyliśmy funkcjonalny, zmniejszający koszty i czas realizacji wszystkich naszych prac – System Elementów Kutych. Jest to, składający się z ponad 1000 części, katalog udostępnianych przez naszą firmę, w pełni oryginalnych, fragmentów kutych – stalowe zdobienia, pręty, profile zamknięte, zamki, zawiasy, klamki, płaskowniki i poręcze, które staną się podstawą skomplikowanych, dopasowanych do oczekiwań klienta, systemów metalowych.

Każdy element znaleźć można w naszym katalogu – dostępny jest w postaci precyzyjnie opisanej fotografii i rysunku wykonanego w programie Auto CAD, co pozwala tworzyć oparte na nich, wirtualne ogrodzenia stalowe, kute bramy i metalowe kraty. Stają się one podstawą późniejszych realizacji, znacznie zmniejszając koszt ogólny wszystkich zleconych nam prac – od projektu, po montaż i realizację. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych i firm ślusarsko-kowalskich.

RENOWACJA ELEMENTÓW STALOWYCH

Znaczna część naszych dotychczasowych realizacji obejmuje kompleksową renowację i rekonstrukcję elementów metalowych i wyrobów kowalskich w kościołach i innego typu obiektach sakralnych w Polsce i za granicą. Dzięki doskonałej znajomości struktury metalu, wykorzystywanych technik i materiałów, podejmujemy się najbardziej delikatnych, wymagających najwyższej precyzji prac – w budynkach objętych ochroną konserwatorską, powszechnie uznawanych za szczególnie cenne zabytki.

ŚRDOKI KONSERWUJĄCE

Wykorzystujemy doskonale opracowany system antykorozyjny – cynkowanie i pokrycie najwyższej jakości farbami. Dostarczane przez nas ogrodzenia metalowe i bramy nie rdzewieją. Tworzona przez nas pokrywa antykorozyjna objęta jest pięcioletnią gwarancją.

Najlepszym zabezpieczeniem i potwierdzeniem jakości naszych usług są setki stałych klientów, którzy systematycznie powracają do nas z nowymi zleceniami i śmiało polecają nas licznym znajomy.

BRAMY GARAŻOWE, NAPĘDY DO BRAM WJAZDOWYCH

Jesteśmy autoryzowanymi przedstawicielami  producentów bram garażowych, będących synonimem niezawodności firm: NORMSTAHL, HÖRMANN i WIŚNIOWSKI. Przyjmujemy zlecenia na tradycyjne, przydomowe bramy wjazdowe i, montowane w halach produkcyjnych, bramy przemysłowe.

Oferujemy najwyższej jakości automatykę do bram wjazdowych, garażowych i przemysłowych, szlabanów – niezawodne rozwiązania firm NICE i CAME.

ELEMENTY KUTE

Stworzony przez naszą firmę System Elementów Kutych pozwala w szybki i efektowny sposób stworzyć niepowtarzalny projekt ogrodzenia, bramy i kraty, który stanie się podstawą późniejszej realizacji systemowej. W naszym katalogu znajdują się tysiące w pełni oryginalnych elementów kutych: zdobień w postaci bukietów, kwiatów, liści, szyszek, daszków i kul; rozet, prętów, zamków, zawiasów, klamek, profili zamkniętych. Wszystkie powstają w oparciu o doskonale opracowane metody i materiały. Wszystkie nasze prace wykonujemy z niezwykłą precyzją, tworząc skomplikowane pod względem formalnym i niezawodne pod względem technicznym, elementy nierdzewne z zakresu kowalstwa artystycznego.